Кафедра медіаінженерії та інформаційних радіоелектронних систем

Мова:

Наукова діяльність

Напрямки наукових досліджень

«Методи виявлення і розпізнавання безпілотних літальних апаратів», «Методи управління і навігації мобільних наземних і повітряних роботів», «Дистанційне зондування атмосфери з використанням електромагнітних та акустичних хвиль», «Розробка мультимедійних тренажерів різного призначення».

Основні напрямки досліджень спрямовано на удосконалення методів комплексної обробки радіолокаційних, акустичних, оптичних і інфрачервоних сигналів від БПЛА з урахуванням інформаційних можливостей відповідних каналів і їхнього природного просторового ешелонування та створення теоретичних засад для виявлення радіолокаційних сигналів, розсіяних на акустичних коливаннях, створюваних БПЛА. Вдосконалюються системи захисту РЛС від завад за рахунок розпізнавання класів і типів активних завад, що надійшли на вхід РЛС виявлення БПЛА, та адаптивного керування режимами роботи такої РЛС в умовах дії маскувальних або імітаційних активних завад.

Розвивається теорія систем радіоакустичного і акустичного зондування атмосфери і прикладні аспекти їх використання при вирішенні актуальних науково-прикладних задач: забезпечення зльоту, запуску і посадки літальних і космічних апаратів, прогнозування погоди і надзвичайних ситуацій в атмосфері, прогнозування поширення електромагнітних і акустичних хвиль.

Значна увага приділяється розробці мультимедійних тренажерів різноманітного призначення: для формування навичок управління складними системами і механізмами, навичок стрілецької підготовки спортсменами-біатлоністами.

Зв’язок науки з освітнім процесом

Наукова діяльність на кафедрі МІРЕС інтегрована з освітнім процесом внаслідок необхідності постійного підвищення наукового та технічного рівня викладачів кафедри, отримання реальних навичок наукової та дослідницької роботи студентів, залучення передових наукових наробок у зміст робочих програм навчальних  дисциплін освітніх програм Медіаінженерія та Системи, технології і комп’ютерні засоби мультимедіа, які розвиваються на кафедрі в рамках спеціальності 172 «Електронні комунікації та радіотехніка» і 171 «Електроніка». За формою існування студентська наука на кафедрі МІРЕС передбачає участь студентів у наукових гуртках, публікації у наукових виданнях, зокрема – у спеціалізованому щорічному збірнику “Радіоелектроніка і молодь у XXI сторіччі”, щорічних конкурсах на кращу студентську наукову роботу. Крім того, результати наукової діяльності студентів находять застосування у дипломних розробках магістрів.

Основні наукові досягнення

Розроблені основи теорії систем радіоакустичного і акустичного зондування атмосфери. Створена перша в Європі і друга в світи система радіоакустичного зондування атмосфери.

На кафедрі розроблені методи комплексної обробки радіолокаційних, акустичних, оптичних і інфрачервоних сигналів від БПЛА з урахуванням інформаційних можливостей відповідних каналів і їхнього природного просторового ешелонування для використання в системі захисту критично важливих об’єктів інфраструктури.

Розробки кафедри з тематиці «Мультимедійні тренажери». Розробка «Мультимедійний лазерний стрілецький тренажер для розважальних та спортивних комплексів» є переможцем ряду міжнародних і вітчизняних науково-технічних виставок, відзначена багатьма дипломами і медалями. «Лазерний тренажер для ефективної стрілецької підготовки спортсменів біатлоністів» використовується в процесі підготовки спортсменів національної збірної України з біатлону.

Наукові семінари

На кафедрі МІРЕС щомісячно проходять наукові семінари за участю викладачів, наукових співробітників, аспірантів та студентів.