Кафедра медіаінженерії та інформаційних радіоелектронних систем

Мова:

Про кафедру

Кафедра «Медіаінженерії та інформаційних радіоелектронних систем» (МІРЕС) готує:

Кафедра Медіаінженерії та інформаційних радіоелектронних систем заснована у 1963 році і вже більше 50 років займається підготовкою фахівців найвищої кваліфікації. На момент свого заснування кафедра мала назву «Конструювання та технологія виробництва радіоапаратури», пізніше «Радіоелектронні системи».

Кафедра має сучасну лабораторну базу, яка використовується як для наукових досліджень, так і для навчального процесу. Устаткування лабораторій дозволяє на професійному рівні вивчати різноманітні аспекти мультимедіа, в тому числі організовувати високоякісні відеотрансляції в мережі Internet. У навчальному процесі використовується телевізійний центр ХНУРЕ, студія якого обладнана сучасними телекамерами, професійною станцією нелінійного монтажу звукових треків та відеоряду, засобами апаратної обробки звуку та зображень.

Основними науковими напрямами робіт кафедри є «Методи управління і навігації мобільних наземних і повітряних роботів», «Методи виявлення і розпізнавання безпілотних літальних апаратів», «Дистанційне зондування атмосфери з використанням електромагнітних та акустичних хвиль», «Дослідження та розробка методів і засобів передавання та відтворення відеозображень в спеціалізованих системах цифрового телебачення», «Розробка мультимедійних тренажерів різного призначення».

Студенти мають широкі можливості вільного вибору дисциплін. Практикується залучення провідних спеціалістів ІТ-компаній Харкова до викладання професійно-орієнтованих дисциплін.

Кафедра співпрацює з українськими та закордонними компаніями, бере активну участь у міжнародних програмах з обміну студентами. Насамперед з університетом у місті Лімож (University of Limoges, Франція) та автономним університетом штату Нижня Каліфорнія (м. Мексикалі, Мексика).