Кафедра медіаінженерії та інформаційних радіоелектронних систем

Мова:

Про роботу освітніх центрів «Крим-Україна» та «Донбас-Україна» під час вступної кампанії 2021 року

Для організації вступу до закладів вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти через освітні центри «Донбас-Україна» та «Крим-Україна» Міністерством освіти і науки України затверджено Порядок прийому осіб, які проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, тимчасово окупованій території окремих районів Донецької та Луганської областей, території населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення.

Зазначений Порядок дозволить реалізувати право на освіту українців, які проживають на тимчасово окупованих РФ територіях України.

Організацію роботи зі вступниками здійснюють освітні центри «Крим-Україна» та «Донбас-Україна», створені на базі закладів вищої або фахової передвищої освіти. Вони працюватимуть з 7 червня до 24 вересня 2021 року.

Громадяни, які проживають на ТОТ, мають право на здобуття освітнього ступеня бакалавра на основі повної загальної середньої освіти. Також вступники можуть подавати документи на місця, що фінансуються за кошти державного бюджету або за кошти фізичних та юридичних осіб.

Вступ для здобуття освітнього ступеня бакалавра за кошти державного бюджету здійснюється в два етапи:

  • документи від заявника приймаються до 12:00 години 20 липня, вступні іспити проводяться до 20 липня, рейтинговий список вступників оприлюднюється не пізніше 12:00 години 20 липня, а зарахування проводиться не пізніше 15:00 години 23 липня;
  • документи від заявника приймаються до 12:00 години 20 вересня, вступні іспити проводяться до 21 вересня, рейтинговий список вступників оприлюднюється не пізніше 12:00 години 22 вересня, а зарахування проводиться не пізніше 15:00 години 24 вересня.

Заявник, який не проходить у освітньому центрі річне оцінювання та державну підсумкову атестацію, подає до закладу вищої освіти документ про повну загальну середню освіту державного зразка, складає вступні іспити з предметів, визначених Правилами прийому закладу вищої або фахової передвищої освіти.

Зарахування заявників на основі повної загальної середньої освіти на місця державного замовлення відбувається в межах встановлених квот (Квота 2) за конкурсом, відповідно до конкурсного балу заявника у строки, встановлені Умовами прийому.

Зарахування заявників здійснюється:

  • на денну форму здобуття освіти на основі повної загальної середньої освіти для здобуття вищої освіти за кошти фізичних та юридичних осіб – не пізніше 24 вересня;
  • на заочну форму здобуття освіти на основі повної загальної середньої освіти за кошти державного бюджету – не пізніше 15 вересня.

Нагадаємо, також на засіданні Кабінету Міністрів України 21 квітня 2021 року було затверджено бюджетну програму «Забезпечення реінтеграції молоді з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя».

Головним розпорядником коштів визначено Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій  України.Про роботу освітніх центрів «Крим-Україна» та «Донбас-Україна» під час вступної кампанії 2021 року